مقالات

اهداف برگزاری ایونت در بازاریابی

بازاریابی رویدادی چیست؟

مدیر پوینت : بازاریابی رویدادی یک استراتژی تبلیغاتی است که شامل رویدادهایی مانند نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها، راه اندازی محصول و سایر گردهمایی ها برای تبلیغ یک محصول، خدمات یا نام تجاری است.

کسب‌وکارها و سازمان‌ها اغلب از بازاریابی رویداد برای ارتباط با مشتریان بالقوه، تولید سرنخ، افزایش آگاهی از برند و ایجاد روابط با مشتریان فعلی استفاده می‌کنند. با میزبانی یا حمایت مالی از یک رویداد، کسب و کارها می توانند محصولات یا خدمات خود را به نمایش بگذارند، شرکت کنندگان را آموزش دهند و با مشتریان بالقوه به شیوه ای شخصی تر تعامل کنند.

 

 

بازاریابی رویداد می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، نظیر نمایش محصول، نمایشگاه های تعاملی، حمایت مالی، مسابقات، هدایا و رویدادهای شبکه ای. هدف بازاریابی رویداد ایجاد یک تجربه مثبت و به یاد ماندنی برای شرکت کنندگان است که تأثیری ماندگار بر جای می گذارد و آنها را به اقداماتی مانند خرید، ثبت نام برای یک سرویس یا توصیه برند به دیگران سوق می دهد.

 

بازاریابی رویداد

 

مزایای بازاریابی رویدادی

بازاریابی رویداد طیف وسیعی از مزایای را برای مشاغل و سازمان ها برای افزایش ثبت نام و ببازگشت سرمایه ارائه می دهد. . در ادامه این مطلب از سایت مدیر پوینت از مزایای کلیدی بازاریابی رویداد آورده شده است:

افزایش آگاهی از برند

رویدادها به شما این امکان را می دهند که برند، محصولات یا خدمات خود را برای مخاطبان زیادی به نمایش بگذارید. با ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی، می توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید و به طریق دهان به دهان اثری مثبت ایجاد کنید.

تولید سرنخ

رویدادها به طور موثر میتوانند سرنخ ایجاد کنند و با مشتریان بالقوه روابط ایجاد می کنند. شرکت کنندگان در ایونت می توانند ارائه اطلاعات تماس خودشان با برند شما درگیر شوند این وضعیت موجب آسانی پیگیری و تبدیل آنها به مشتری را سبب شود.

تعامل شخصی

رویدادها امکان تعامل شخصی با شرکت‌کنندگان را فراهم می‌کنند و تأثیر معنادارتر و ماندگارتری ایجاد می‌کنند. این می تواند به ایجاد اعتماد و وفاداری با مشتریان کمک کند.

فرصت‌های شبکه‌سازی

رویدادها فرصتی برای ارتباط با رهبران در صنعت، شرکای بالقوه و دیگر متخصصان در حوزه کاری شما فراهم می‌کنند. این می تواند منجر به فرصت های تجاری، مشارکت و همکاری های جدید شود.

جمع آوری داده ها

رویدادها می توانند داده های ارزشمندی در مورد ترجیحات، علایق و رفتارهای مشتری ارائه دهند.
این داده ها می تواند تلاش های بازاریابی آینده در کسب کار ها را بهبود بخشد و کمپین های هدفمند را توسعه دهد.

 

جمع اوری داده در بازاریابی رویداد

 

 

افزایش فروش

بازاریابی رویداد می تواند با ایجاد علاقه به محصولات یا خدمات شما و تشویق شرکت کنندگان به خرید، فروش را افزایش دهد.
به طور کلی، بازاریابی رویداد می تواند یک روش بسیار موثر برای ایجاد آگاهی از برند، ایجاد سرنخ و افزایش فروش باشد.
ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی برای شرکت کنندگان می تواند روابط طولانی مدت با مشتری ایجاد کند، رشد کسب و کار و تعامل بیشتر را فراتر از تاریخ پایان رویداد ایجاد کند.

بازاریابی رویداد خود را زودتر شروع کنید

برای شروع، تقویم تبلیغاتی خود را زودتر از سال های قبل شروع کنید. ترکیب چند کاناله ای که در گذشته استفاده کرده اید هنوز هم می تواند موثر باشد، به خصوص اگر زمان بیشتری برای “کار” به آن بدهید. اعلامیه پیشرفته زمان کافی را در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد تا کار خود را در اختیار سرپرستان و همکاران قرار دهند، تأییدیه ها را ایمن کنند و برای حضورشان برنامه ریزی کنند. همچنین ممکن است به آنها کمک کند ترتیبات سفر مقرون به صرفه تری را تضمین کنند.

باید مطمئن شوید که تمام جزئیات لجستیکی، مانند مکان، تاریخ و زمان، و حتی تا بتوانید ت بتوانید این اطلاعات را در اسرع وقت به شرکت کنندگان منتقل کنید.

ترویج شبکه

پیام‌های تبلیغاتی که بر فرصت‌های شبکه‌سازی چهره به چهره، به اشتراک‌گذاری بهترین روش، آموزش عملی و جذابیت منحصر به فرد مقصد و مکان تأکید دارند، می‌توانند مؤثر باشند.

 

 

بازاریابی رویدادی چیست

 

به اصول اولیه مسلط شوید

در مرحله بعد، فراموش نکنید که اصول اولیه را بررسی کنید. این شامل داشتن یک وب سایت رویداد جذاب است که به راحتی قابل پیمایش است و تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت کنندگان را ارائه می دهد. همچنین مهم است که مسیرهای ثبت نام شخصی داشته باشید که درک ارزش منحصر به فرد رویداد را برای هر شرکت کننده آسان کند.

 

آیا شبکه های اجتماعی در حال مرگ هستند

 

 

یک چیز را باید به خاطر بسپارید – هسته اصلی هر استراتژی بازاریابی رویداد قوی، بازاریابی ایمیل رویداد است. مقرون به صرفه بودن و توانایی آن در زمان مناسب با هیچ تاکتیک بازاریابی رویداد دیگری بی رقیب است.

یک کمپین بازاریابی الکترونیکی منسجم و برنامه ریزی شده می تواند به شما کمک کند تا شرکت کنندگان بالقوه ای را که هنوز ثبت نام نکرده اند (از جمله ثبت نام های پیگیری نشده) پرا توسعه داده و کسانی را که ثبت نام کرده اند و درگیر رویداد شما و فعال و متوجه کسب کار خود نگهدارید.

0

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا