مقالات

تقویت انگیزه در کارکنان

روشهای متفاوت بکار بگیرید

 

مدیر پوینت : مدیران باید یاد بگیرند که چگونه به اعضای تیم خود انگیزه دهند تا نیروهایی با عملکرد بالا پرورش دهند. روشی که روی یک نفر خوب جواب میدهد ممکن است برای دیگری مفید نباشد درادامه این مقاله از سایت مدیر پوینت به این مساله پرداخته میشود.ل
بنابراین یافتن انگیزه هایی که برای هر کارمند محرک خوبی است ، به مجموعه شما کمک می کند تا کار ها سازنده و کارآمدترباشند .

بر اساس نظریه روانشناسی مثبت، “پیدا کردن راه هایی برای افزایش انگیزه بسیار مهم است زیرا به ما امکان می دهد رفتار را تغییر دهیم، شایستگی ها را در سازمان خود بهبود ببخشیم خلاق باشیم، اهداف تعیین کنیم، علایق را رشد دهیم، برنامه ریزی کنیم، استعدادها را توسعه دهیم و تعامل را تقویت کنیم.” بنابراین راه های مختلف برای مدیران برای ایجاد انگیزه در کارکنان را در ادامه سایت مدیر پوینت بخوانید

 

قدردانی

به راحتی درگیر کارهای روزانه خود می شویم و همه چیزهای شگفت انگیزی که اعضای تیم ما روی آن کار می کنند را فراموش می کنیم. با این حال، به رسمیت شناختن ساده راه طولانی در یادآوری کارکنان است که کار آنها ارزش و قدردانی می شود. این همچنین باعث می شود تا کارکنان به انجام یک کار شگفت انگیز ادامه دهند.

 

Manuela Bárcenas، رئیس بازاریابی Fellow.app، می‌گوید وقتی فکر می‌کنید کارمندان در کاری فوق‌العاده هستند، همیشه به کارمندان بگویید، زیرا این شناخت به عنوان یک تقویت انگیزه عمل می‌کند. یکی از راه‌های انجام این کار این است که یک بخش فریاد در دستور کار جلسه خود قرار دهید. در این بخش، کارمندان می‌توانند برای چیزی که فکر می‌کنند مستحق شناسایی است، به کارمندان دیگر فریاد بزنند.

 

 

تقویت انگیزه در کارمندان

 

 

انگیزه های شخصی را بیاموزید

هر فردی محرک های متفاوتی دارد که به او انگیزه می دهد، و مهم است که بفهمیم محرک هر فرد چیست. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین انگیزه های یک فرد ممکن است ، ساختن نمونه کارها و کسب تجربه به عنوان یک کارآموز باشد. اما برای سایر افراد با درجات بالای اداری انگیزه آنها ممکن است به رسمیت شناختن عمومی یا انگیزه های مالی باشد.

سارا وارنی، مدیر ارشد مدیریت می گوید: «آنچه شما را به عنوان یک کارمند انگیزه می‌دهد ممکن است اعضای تیم شما را تحریک نکند. اگر می‌خواهید نتایج بهتری را در کل تیم کاری خود به دست آورید، پرداختن به آنچه واقعاً به هر کارمند انگیزه می‌دهد بسیار مهم است.

  علاقه واقعی نشان دهید

آیا مدیریت تا به حال تولدی را تبریک گفته است؟ یا شاید حتی برای کسی هدیه ای گرفته است؟ این توجهات کوچک و در عین حال شخصی می تواند باعث شود که کارمند احساس ارزشمندی کند. مطالعه‌ای که توسط آدام گرانت و فرانچسکا جینو انجام شد نشان داد که کارمندان زمانی احساس قدردانی  مدیر خود را می بینند بهره‌ورتر هستند. بنابراین، مدیران باید علاقه واقعی به کارکنان خود نشان دهند تا قدردانی را تقویت کنند و در نتیجه بهره وری و انگیزه بیشتری را افزایش دهند.

فرهنگ شرکت را انلاین توسعه بدهید

طبق مطالعه هاروارد بیزینس ریویو، «شرکت‌هایی که بیشتر به خاطر فرهنگ‌هایشان مشهور هستند – از خطوط هوایی ساوت‌وست گرفته تا تریدر جو – انگیزه‌های خوب را به حداکثر می‌رسانند، در حالی که انگیزه‌های بد را به حداقل می‌رسانند.» بنابراین، فرهنگ خوب شرکت که به طور مثبت به کارکنان انگیزه می دهد. را توسعه دهید . مدیران باید فرهنگ خوب شرکت خود را مجازی کنند تا همین انگیزه را به صورت آنلاین تقویت نمایند.

 

 

” پل مک دونالد یک فرهنگ سازمانی کاملاً تعریف شده، فراگیر و مثبت، چسبی است که یک سازمان و کارکنان آن را به هم پیوند می دهد.”

 

ایجاد امنیت روانی

دانیل لئونگ، مدیر مهندسی در گیت هاب و مهمان پادکست سوپرمنیجر، می‌گوید که امنیت روانی یعنی توانایی کارمندان برای صحبت درباره نیازهای خود در یک محیط امن. لئونگ می‌گوید: «رضایت و ایمنی بسیار مهم هستند، زیرا این بدان معناست که مردم می‌توانند به طور کامل به همه ایده‌ها کمک کنند. بنابراین، اگر کارکنان در محیط خود احساس امنیت کنند، احتمال مشارکت و انگیزه بیشتری دارند.

  رشد شغلی را تشویق کنید

«در زمان‌هایی که مسیرهای شغلی مشخص بود، افراد تمایل داشتند که انگیزه بیشتری داشته باشند و اهداف ملموسی داشته باشند تا برای رسیدن به آن تلاش کنند. ویکتور لیپمن، : «در زمان‌هایی که مسیرهای شغلی کم‌رنگ بود و یا وجود نداشت، افراد تمایل کمتری داشتند، انگیزه کمتری داشتند، تمرکز کمتری داشتند و نامطمئن‌تر بودند. بنابراین، مدیران باید رشد شغلی را تشویق کنند تا کارکنان را با انگیزه نگه دارند.

 

مسئولیت های خود را گسترش دهید

اگر کارمندان کار یا مسئولیت زیادی نداشته باشند، به احتمال زیاد خسته و بی انگیزه می شوند. بنابراین، مدیران باید اطمینان حاصل کنند که کارکنان همیشه کار و مسئولیت کافی برای مشغول نگه داشتن آنها دارند.

با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که می‌تواند مرز باریکی بین ارائه کار کافی برای مشغول نگه داشتن کارمندان و کارمندان بیش از حد وجود داشته باشد. مدیران باید پهنای باند هر یک از اعضای تیم را بدانند تا بفهمند کارمند چقدر می تواند کار کند.

 

زمان بیشتری را با آنها بگذرانید

وقتی بین مدیران و کارمندان گسست وجود داشته باشد، قطع ارتباط می‌تواند یک فرهنگ غیرقابل اعتماد و به طور کلی ضعیف ایجاد کند. کارمندان همچنین می توانند احساس کنند که شرکت در حال تسهیل محیط «ما در مقابل آنها» است که در آن مدیریت بالاتر خود را مهمتر از سایر کارمندان می داند.

 

بازخورد ارائه دهید

یکی دیگر از کارهای مهمی که مدیران می توانند برای ایجاد انگیزه در کارکنان خود انجام دهند، فراهم کردن آنهاستبازخورد. اگر کسی نداند که چه اشتباهی انجام می دهد، نمی تواند اشتباهات خود را برطرف کند. بنابراین، مدیران باید بازخورد مثبت و سازنده ای برای انگیزه دادن به کارکنان برای ادامه انجام کارهایی که کارآمد هستند و بهبود کارهایی که انجام نمی دهند ارائه دهند.

 

 

مدیریت انگیزش کارکنان

 

 

جلسات منظم انفرادی برگزار کنید

 

همانطور سطور بالا بحث شد، جلسات منظم یک به یک روشی عالی برای مدیران برای ایجاد انگیزه در کارکنانشان است. کیم اسکات، یکی از رهبران سابق یوتیوب، گوگل و اپل، در کتاب رادیکال صراحت استدلال می‌کند که «برداشت منظم 1:1 که در آن گزارش مستقیم شما دستور کار را تعیین می‌کند و سؤال می‌پرسید، راه خوبی برای شروع اعتمادسازی است». بنابراین، یک به یک که در آن مدیران دستور کار را تعیین می کنند، به تقویت اعتماد کمک می کند و در نهایت به کارکنان انگیزه می دهد.

 

 

استدلال خود درباره تصمیمات اتخاذ شده را توضیح دهید

 

شفافیت یکی از مهمترین رفتارهایی است که یک مدیر باید هنگام مدیریت یک تیم اتخاذ کند. اگر تیم شما متوجه نشود که چرا از آنها خواسته می شود کاری انجام دهند، احتمال اینکه بخواهند کار محول شده را انجام دهند کمتر خواهد بود. با این حال، اگر بدانند چرا کاری را انجام می دهند، انگیزه بیشتری برای انجام کار خود خواهند داشت.

 

برای مثال، اگر مدیرتان، بدون زمینه، از شما بخواهد که در باره کار هفته‌ای که دارید، یک گزارش اضافی بنویسید، ممکن است از این کار اضافی که روی شما گذاشته می‌شود، ناامید شوید. با این حال، اگر مدیر شما توضیح دهد که تیم شما یک گزارش تا رسیدن به هدف ماهانه خود فاصله دارد، انگیزه بیشتری برای انجام کارهای اضافی خواهید داشت.

 

 به تیم خود استقلال بدهید

 

وقتی مدیران استقلال را ترویج می‌کنند، کارمندانشان انگیزه بیشتری برای انجام کار پیدا می‌کنند، زیرا مجبور نیستند در طول مسیر متوقف شوند و توضیح بخواهند. این بدان معنی است که آنها می توانند کارهای بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری انجام دهند.

 

 هولگر رایزینگر و دین فترر، “اگر ما به کارمندان خود استقلال بیشتری را به عنوان تشویقی برای تعیین سرنوشت خود در نظر بگیریم، می‌توانیم انتظار رضایت، رضایت و مشارکت بیشتر در کار را داشته باشیم، زیرا نتایج احتمالاً نتیجه توانایی ذاتی خودشان تلقی می‌شوند.

 

 ساعات کاری انعطاف پذیر را ارائه دهید

 

به گفته بنجامین روجاس، رئیس و توسعه‌دهنده اصلی AIOSEO، کارکنان دورکار معمولاً بهره‌ورتر از کارگران حضوری هستند. روخاس این بهره‌وری اضافی را به توانایی کارگران در تنظیم برنامه‌های خود به جای کار کردن 5تا9   ساعت معمولی نسبت می‌دهد. «ساعت‌هایی که یک کارمند بیشترین بهره‌وری را دارد به نوع شخصیت و سبک زندگی آنها بستگی دارد، بنابراین ارائه یک برنامه کاری انعطاف‌پذیر می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. بنابراین، اگر مدیران ساعات کاری انعطاف‌پذیری را به کارمندان خود ارائه دهند، کارمندان انگیزه بیشتری برای کار خواهند داشت، زیرا می‌توانند این کار را بر اساس برنامه‌ای که برای آنها مناسب است انجام دهند.

 

 کار Gamify

 

گیمیفیکیشن ایده تبدیل وظایف به مکانیزم های بازی مانند تابلوهای امتیازات، پاداش ها و امتیازات است. استفن بائر،  می‌گوید: «وقتی گیمیفیکیشن به درستی انجام شود، می‌تواند حس هیجان را در بین افراد ایجاد کند و بهره‌وری را افزایش دهد. بنابراین، مدیران باید وظایف را بازی‌سازی کنند تا به کارکنان انگیزه دهند تا کارشان را انجام دهند.

 

 رقابت دوستانه را تشویق کنید

 به گفته بائر، “افزایش انگیزه و ایجاد رابطه تنها دو مورد از مزایای بسیاری است که رقابت با همکاران ایجاد می کند.” مدیران می توانند از طریق رقابت دوستانه با برگزاری مسابقاتی که منجر به یک پاداش کوچک می شود، انگیزه را تقویت کنند. به عنوان مثال، هر کدام از کارمندان بازاریابی بهترین نسخه های  موضوعات مرتبط اجتماعی را در ماه ارائه دهند، یک کارت هدیه برنده خواهد شد. در این مثال، کارکنان بازاریابی انگیزه خواهند داشت تا بهترین گزارش کار خود را برای برنده شدن جایزه ارائه کنند.

 

 

مبارزه با حیله های هوش مصنوعی

 

 

 با مثال رهبری کنید

 

به عنوان یک مدیر، شما الگوی کارمندان خود هستید، چه آنها برای راهنمایی به شما نگاه کنند و چه به عنوان یک مربی. بنابراین، شما باید با الگوبرداری به کارمندان خود نشان دهید که کار خوب چگونه است. به عنوان مثال، اگر مدیری تنبل و بی انگیزه باشد، کارمندانش این مساله را منعکس خواهند کرد و احتمالاً همان رفتار را خواهند داشت. با این حال، اگر مدیری پرشور، سخت کوش و با انگیزه باشد، کارمند او هم می خواهد با داشتن انگیزه در این موفقیت سهیم باشد.

 

 خلاقیت را تشویق کنید

 

همیشه مهم نیست که کارها چگونه انجام می شوند، بلکه مهم این است که انجام شوند. هر فردی روش خلاقانه خود را برای انجام کار خود خواهد داشت. به عنوان یک مدیر، باید  خلاقیت را تشویق کنید و به کارکنان انگیزه دهید تا کار خود را به روشی که برای آنها بهترین است انجام دهند.

 

 جلسات را سرگرم کننده کنید

 

یک جلسه خوب باید باعث شود کارکنان احساس شارژ و انگیزه بیشتری برای شروع به کار داشته باشند . در مقابل، یک جلسه خسته کننده یک اتلاف وقت بی فایده و بی اثر است. بنابراین، مدیران نیاز به میزبانی جلسات سرگرم کننده دارند که باعث ایجاد انگیزه و بهره وری در کارکنان شود.

 

 

برای آرام سازی اعصاب چه باید کرد

 

 

 تشکر کنید

 

تشکر از کارمندان راه دیگری برای نشان دادن قدردانی از کار سخت آنهاست. این ژست ساده باعث می شود که کارکنان احساس ارزشمندی کنند و بخواهند به کار سخت خود ادامه دهند، بنابراین انگیزه را تقویت می کند. نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است.

 

 

انگیزش کارکنان

 

 

کارمندانی که احساس قدردانی و ارزشمندی می کنند، سطح رضایت شغلی بالاتری دارند. شناخت، تصدیق و تجلیل از تفاوت‌های یکدیگر، روابط مثبت را تشویق می‌کند و می‌تواند یک محل کار سازنده و هماهنگ را تقویت کند.» – تالیا رودریگز، همکار فوربس.

 

 شگفتی های کوچک را به همراه داشته باشید

 

همانگونه که داشتن سنت ها محیط مثبتی را ایجاد می کند، شگفتی های کوچک نیز برای تیم شما نیز به یک جو خوب کمک می کند. اینها می توانند چیزهای ساده ای مانند محصولات پخته شده، شکلات یا کتاب هایی برای قرض دادن باشند. و در حالی که این ممکن است برای شما یک موضوعی کوچک به نظر برسد، اما باعث می شود که کارکنان شما احساس کنند که به آنها اهمیت می دهند و به ایجاد پیوند بین کارمندان و مدیران کمک می کند. به نوبه خود، قدردانی کارکنان شما، آنها را به کارکنانی سخت کوش و با انگیزه تبدیل می کند.

 

 به علائم فرسودگی شغلی توجه کنید

 

فرسودگی شغلی بهره وری و انگیزه را از بین می برد و بر سلامت روانی و کیفیت کار کارکنان تأثیر می گذارد. بنابراین، مدیران باید مراقب نشانه‌های فرسودگی شغلی باشند تا مطمئن شوند که کارکنانشان در محل کار شاد و موفق هستند.

 

 

انواع سیستم های اطلاعاتی

 

0

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا