مقالات

درباره بازاریابی رویداد

 

کنشهای تبلیغات

مدیر پوینت: بازاریابی رویداد نوعی بازاریابی است که شامل ایجاد و اجرای یک رویداد برای تبلیغ یک محصول، خدمات یا برند است. این یک روش استراتژیک برای تعامل با مشتریان بالقوه و ایجاد رابطه با آنها است. این رویداد با توجه به نوع  مخاطبان و اهداف رویداد می تواند حضوری، مجازی یا ترکیبی باشد.درادامه مطالب بیشتری در خصوص بازاریابی رویداد درسایت مدیر پوینت بخوانید

 

مزایای بازاریابی رویداد چیست؟

مزایای زیادی برای بازاریابی رویداد برای مشاغل وجود دارد. این تکنیک بازاریابی به کسب و کارها اجازه می دهد تا محصولات یا خدمات خود را به شیوه ای تعاملی و جذاب تر از روش های بازاریابی سنتی به نمایش بگذارند. رویدادها همچنین فرصت‌هایی را برای ایجاد شبکه با مشتریان بالقوه، ایجاد سرنخ و ایجاد آگاهی از برند فراهم می‌کنند. علاوه بر این، رویدادها می‌توانند حسی از جامعه در اطراف برند ایجاد کنند که می‌تواند وفاداری مشتری به کسب و کار را تقویت کند.

درباره بازاریابی رویداد

کاربرد بازاریابی رویدادی

موارد مرسوم استفاده از بازاریابی رویداد دربرگیرنده راه اندازی محصول، نمایشگاه های تجاری، همایش ها و گرد همایی ها و رویدادهای بازاریابی تجربی است.

راه اندازی محصول راهی موثر برای نمایش یک محصول جدید و ایجاد هیجان در اطراف و گرداگرد آن است.

نمایشگاه‌های تجاری فرصت‌هایی را برای نمایش محصولات و خدمات به یک صنعت یا مخاطب خاص فراهم می‌کنند. همایش ها هم راهی عالی برای برقراری ارتباط با همتایان و به اشتراک گذاری دانش در مورد یک صنعت یا موضوع خاص هستند.

رویدادهای بازاریابی تجربی به منظور ایجاد یک تجربه منحصر به فرد و به یاد ماندنی برای شرکت کنندگان طراحی می گردند، مانند فروشگاه های پاپ آپ .

 

تکنیک های مذاکره موفق

 

شروع بازاریابی رویداد

برای انجام بازاریابی رویداد، مدیران ، کارشناسان کسب و کارها باید مخاطبان هدف خود و اهداف رویداد را شناسایی کنند. سپس آنها باید طرحی ایجاد کنند که شامل تدارکات، بازاریابی و محتوا باشد.

 تدارکات شامل محل برگزاری، پذیرایی، و تجهیزات است، در حالی که بازاریابی شامل ایجاد مواد تبلیغاتی، مانند آگهی‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، و کمپین‌های ایمیلی است. محتوای رویداد باید جذاب و آموزنده و همسو با اهداف رویداد باشد.

 

مواردی که می توانید برای رویدادها خود کار کنید چیست؟

هنگام اجرای یک استراتژی بازاریابی رویداد موفق، موارد زیادی وجود دارد که می توانید آنها را به صورت خودکار کارها پیش بروند. اینها برخی از ساده ترین و سریع ترین اتوماسیون هایی هستند که می توانید در برنامه های ActiveCampaign راه اندازی کنید.

 

  RSVPهای رویداد از طریق تبلیغات در سکوهای شبکه اجتماعی

RSVP ها یکی از چیزهایی هستند که می توانید در بازاریابی رویدادی خودکار کنید. ActiveCampaign دارای یک اتوماسیون از پیش ساخته شده است که می توانید بلافاصله دانلود و استفده شوند.

0

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا