مقالات

درباره خلاقیت در بازاریابی

 

بازاریابی  اگر در یاد ها باقی بماند بیش از هر زمان دیگری یک ضرورت است. چه یک در بک سازمان غیرانتفاعی باشید و چه فروشنده محصول و خدمات باشید، بازاریابی خلاق می‌تواند به شما در رشد شناخت و یادآوری برند کمک کند. پیام‌های جدید و مبتکرانه می‌توانند به شما کمک کنند تا به روش‌های معنی‌داری متمایز شوید و به یکدیگر متصل شوید و به معنای وسیع‌تر نیز برای سازمان شما مفید باشد.

 

بازاریابی و خلاقیت

 

مدیر پوینت : اگر بتوانید به شیوه ای منحصر به فرد مخاطبان هدف خود را  خوشحال کرده و یا با آنها ارتباط برقرار کنید، احتمال اینکه آنها متوجه شما شوند و شما را به خاطر بسپارند، بیشتر خواهد شد. بازاریابی خلاق می تواند به شکلهای مختلفی باشد، خواه  به طریق داستانی یادآوری کننده باشد یا از طریق کانال های به مخاطبان شما برسد.

به جای جلب توجه مردم با ترفندها یا روندها، بهترین  روش ، تبلیغات خلاقانه از یک مکان واقعی و معنی دار بوجود میآید. در ادامه با جنبه های دیگری  از بازاریابی خلاقانه در مدیر پوینت بخوانید. همانطور که نماد تبلیغاتی دیوید اوگیلوی به طور خلاصه بیان می کند:

“حقیقت را بگو، و حقیقت را جذاب ارائه کن.”

 

ایجاد خلاقیت در بازاریابی می تواند مزایای گسترده ای در سراسر تجارت برای شما داشته باشد. در ادامه برخی از دلایل ایجاد خلاقیت و نوآوری بیشتر در بازاریابی برای سازمان شما آورده شده است.

 

 

بازاریابی خلاق، اقدام را سبب می شود .

 

چه با مشتریان صحبت کنید، و چه با سایر ذینفعان، به احتمال زیاد استراتژی های بازاریابی شما قصد دارند نوعی اقدام را بر انگیزند، یک رویکرد خلاقانه می‌تواند به برانگیختن علاقه و تعامل کمک کند و به این ترتیب می‌تواند نرخ تبدیل را ب نفع شما بهبود بخشد.

خلاقیت می تواند شما و پیشنهادتان را متمایز کند

هر سازمانی چیزی منحصر به فرد ارائه می دهد – اما چگونه می توانید نقطه تفاوت خود را در زمانی که همه برای جلب توجه فریاد می زنند، متوجه شوید؟ ترکیبی از بازاریابی استراتژیک و خلاقیت می تواند به شما کمک کند تا از سر و صدا بکاهید و ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود (UVP) را به نمایش بگذارید.

چرا خلاقیت در بازاریابی اهمیت دارد

 

خلاقیت می تواند روابط کلیدی را تقویت کند پیام‌های جذاب و مرتبط می‌تواند به ایجاد ارتباطات عاطفی با مشتریان یا مشتریان شما کمک کند، که به نوبه خود احتمال اعتماد و توصیه به برند شما را نیز افزایش می‌دهد. این مساله برای رابطه کارمند و کارفرما نیز مفید است ، زیرا احساس غرور می تواند بر کارمندان شما نیز تاثیر مثبت بگذارد

 

خلاقیت می تواند متحد شود

 

ایجاد و تشکیل یک امر خلاقانه نیاز به تفکر دارد، به این معنی که استراتژی های بازاریابی یک سازمان می تواند با اهداف کلی آن هماهنگی بیشتری داشته باشد. خلاقیت می تواند به تبلور و شفاف سازی آنچه ارائه می دهید، هم برای مشتریان و هم برای اعضای تیم کمک کند. بنابراین، تیم‌های فروش، تیم‌های بازاریابی و پشتیبانی پس از فروش می‌توانند درک بیشتری از مشتری و انتظارات آنها به دست آورند.

 

خلاقیت می تواند به سازگاری در بازاریابی پویا کمک نماید .

 

وقتی تفکر تازه ای در سازمان خود دارید ، سازگاری با چالش ها و تغییرات بیرونی سازمان کسب و کار را قوی تر می نماید حتی با یک بودجه بازاریابی کم، می توانید کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید. می توانید با هر گونه چالش رقیب با نقاط قوت سازگار شوید.

 

چگونه استراتژی های بازاریابی خلاقانه تری اتخاذ کنیم

 

درک ارزش خلاقیت و نوآوری در بازاریابی آسان است، اما چگونه این را عملی می کنید؟ در این مقاله مدیر پوینت برخی از اقداماتی که سازمان ها می توانند برای تقویت اصالت در استراتژی های بازاریابی خود و فراتر از آن انجام دهند، آورده شده است.

 

تفکر خلاق و نوآوری را پرورش دهید

 

وقتی خلاقیت در فرهنگ محیط کار تزریق شود، همه سود می برند. با حمایت مدیران، فرهنگ همکاری را تقویت میگردد و ابزار، منابع و زمان مورد نیاز برای شکوفایی نوآوری را فراهم میشود. خلاقیت را در نمونه های بازاریابی، از کمپین های تبلیغاتی کلاسیک گرفته تا آخرین تکنیک های جستجو و اجتماعی، به اشتراک بگذارید. روی ایجاد یک تیم متنوع تمرکز کنید. چرا می گفته میشود متنوع زیرا دیدگاه‌ها و تجربیات مختلف می‌تواند چیزهای زیادی متبلور گردند. کسانی را در هر سطحی که ایده های عالی ارائه می دهند را بشناسید و از توسعه مهارت های مرتبط از طریق برنامه های بازاریابی خلاقانه پیروی کنید.

 

 

 

از رویکرد مشتری محوری استفاده کنید

 

سازمان‌ها معمولاً روی محصول یا پیشنهاد( Market Offering ) خود تمرکز می‌کنند، اما تمرکز اصلی بر روی مشتری می‌تواند به شما کمک کند تا بینش‌های خلاقانه جدیدی را بدست آورید مخاطبان شما به چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی می خواهند و چه چیزی مانع از خرید یک محصول یا انتخاب یک خدمات می شود؟ آنها چه چیزهایی را خنده دار – دوست داشتنی – معنی دار می یابند؟ آنها به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟ مجموع این گفتگوها می تواند برای هدایت بازاریابی مرتبط تر و جذاب تر برای ارتباط با مخاطبان شما به روشی واقعی استفاده شود.

 

روی نقطه تفاوت خود تمرکز کنید

 

نقطه تفاوت شما می تواند مربوط به خدمات، پشتیبانی، تخصص، طراحی یا چیز دیگری باشد. چگونه می توانید تمرکز کنید و نقطه تمایز خود را به شیوه ای شگفت انگیز که از بین مردم متمایز است به نمایش بگذارید؟ یک تیم متخصص می تواند توصیه ها و اطلاعات مفیدی را ارائه دهد که هیچ کس دیگری در صنعت از طریق بازاریابی محتوای با کیفیت بالا ارائه آن را ارائه نمی دهد. یا شاید بتوان دوام محصول با کیفیت شما را به روشی جدید نشان داد.

الهام بخش استراتژی های خود برای بازاریابی

 

ایده ها را از طریق داده ها هدایت کنید در نگاه اول ممکن است داده ها و خلاقیت تا حدودی متضاد به نظر برسند، اما بازاریابی مبتنی بر داده زمانی که با تفکر خلاق ترکیب شود می تواند بسیار موثر باشد دو برند Spotify و Netflix از داده های کاربر برای ایجاد تجربیات بسیار شخصی سازی شده مشتری استفاده می کنند. یک سازمان معمولی نقاط داده زیادی دارد که می تواند برای هدایت استراتژی های خلاقانه از داده های CRM و پایگاه های ایمیل گرفته تا تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی استفاده مینماید . ایده های قدرتمند را می توان صرفاً با کاوش در داده های رفتاری، جمعیت شناختی، روانشناختی و زمینه ای ایجاد کرد.

آزمایش را فراموش نکنید

 

عصر دیجیتال آزمایش و تطبیق سریع را آسان می کند و استراتژی های پیام رسانی جدید و مهارت های بازاریابی دیجیتال را آزمایش می کند. ترس از شکست می تواند به سرعت خلاقیت را از بین ببرد ، بنابراین مهم است که رویکرد درستی داشته باشید. سعی کنید با اشتیاق از هر «اشتباهی» درس بگیرید و از آنها برای اصلاح و تقویت استراتژی های بازاریابی استفاده کنید.   ایده های جدید به شکوفایی خلاقیت و تخیل در کار سازمان کمک کننده است.

 

در میان مهارت های انسانی که در هر شرکتی ضروری است، خلاقیت یکی از مهارت هایی است که اغلب دست کم گرفته می شود اما تفکر تازه و خلاقانه را برای استراتژی های بازاریابی خود تشویق کنید و می توانید مزایای آن را مستقیماً در سازمان خود مشاهده کنید.

0

امتیاز کاربر: 4.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا