مقالات

شما چه نوع مدیری هستید؟

انواع شخصیت مدیر

مدیر پوینت : شما چه نوع مدیری هستید؟ اگر مدیریت یک تیم یا یک کسب و کار را شروع کرده اید، می دانید که این مسئولیت دارای مجموعه ای از چالش ها است. گاهی اوقات فکر می کنید که آیا باید با گروه کاری زیر دست خود دوست شوید یا خیر، اما گاهی از از دست دادن احترام می ترسید. یا شاید احساس می کنید که باید بیشتر مراقب تیم خود باشید، اما نمی خواهید احساس کنید که از آنها سوء استفاده شده است.

 

مدیر بودن می تواند احساسات متفاوت زیادی را به همراه داشته باشد.

 

هنگام تصمیم گیری در مورد نوع سبک مدیریتی که می خواهید داشته باشید، مهم است که با فرهنگ شرکت و شخصیت منحصر به فرد خودتان مطابقت داشته باشد. مهم است که سبکی را تعریف کنید که برای خودتان صادق باشد.

سعی کنید جعل نکنید کارکنان و گروه کاری زیر دست شما مشاهدگر هستند و ممکن است شما اعتبار خود را از دست بدهید.
اگر نیاز دارید که هویت خود را به عنوان یک رهبر مشخص کنید و نمی‌دانید که چه نقشی را به عنوان یک مدیر ایفا کنید یا می‌خواهید بدانید چه چیزی بهتر است، در ادامه شش سبک مدیریت و شخصیت را بررسی می‌کنیم.

 

 

 مدیر رفیق

این نوع روش مدیریت فوق العاده دوستانه است. این گونه مدیر می خواهد مورد پسند تیمش باشد و به سلسله مراتب اعتقادی ندارد.

آنها می‌خواهند مدیری باشند که تیمشان می‌تواند روی آن حساب کند و همه چیز را به او بگوید.

آن‌ها نمی‌خواهند با کسی درگیر شده یا توهین کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا از دادن بازخورد منفی، یا خراب کردن امور به هر طریقی اجتناب کنند ، سعی دارند، این کار را تا حد امکان با همدلی انجام خواهند داد.

 

نقطه ضعف رئیس رفیق بودن این است که گروه کاری شما ممکن است وقتی از آنها کاری بخواهید شما را جدی نگیرند. ممکن است اقتدار دلخواه را نداشته باشید.

اگر از آنها بخواهید کاری را انجام دهند که نمی‌خواهند انجام دهند، ممکن است شما را نادیده بگیرند یا به شما «نه» بگویند. آنها همچنین ممکن است فکر کنند که می توانند از برخی مسئولیت ها فرار نمایند زیرا برای رفتار بد مجازات وجود ندارد.

 

مدیر “والد “

این نوع مدیر تک تک اعضای تیم خود را زیر بال خود گرفته است. آن‌ها به تیم خود اهمیت می‌دهند و زمانی را صرف حمایت دائمی می‌کنند تا از آن‌ها برتری بگیرند و بهترین باشند.

در عین حال، این مدیر همچنین می داند که چگونه فاصله را حفظ کند و به گروه خود اجازه دهد آنچه را که باید انجام دهد.

آنها بلد هستند و ارتباط لازم را برقرار می کنند. آنها می دانند چگونه به گروه کاری خود نزدیک شوند و موضوعات را به گونه ای بیان کنند که قابل درک باشد. آنها معلمان و مربیان خوبی هستند و می خواهند در مجموعه مهارت های هر فرد رشد نموده و گسترش یابد.

اما در نتیجه حضور مداوم، مدیر «والد» ممکن است زمانی را برای تمرکز روی کارهای مهم‌تر نداشته باشد، زیرا آنها بسیار مشغول کمک به دیگران هستند.

 

 

 

 

رئیس بزرگ

این نوع مدیر “رئیس بزرگ” سلسله مراتب را به منظور تمرکز بر موارد ضروری انجام داده است. آنها یک برنامه ریزی کردند و به همه کارکنان گفتند که چه کاری باید انجام شود.

 

همانطور که سیستم به خودی خود کار می کند، آنها به طور دوره ای بررسی می کنند تا مطمئن شوند که همه چیز طبق برنامه در جریان است و پیش می رود.

این مدیر یک تیم عالی از سرپرستان زیر خود دارد که قادر به هماهنگی با عملیات هستند.

رئیس بزرگ می‌تواند واقعاً روی رشد و توسعه تمرکز کند و زمان خود را با این کار از دست نمی‌دهد. آنها تا زمانی که نتایج مطلوب را می بینند، نیازی به دانستن همه چیز در حال وقوع ندارند.

از جنبه منفی این تیپ، آنها ممکن است نیازهای کارکنان درون سازمان را درک نکنند.

 

 

 

 مدیر رویایی

رئیسان بینا، جالب هستند. آنها کسانی هستند که می بینند شرکت قرار است به کجا برسد و می توانند آن را در مسیر درست پیش بینی کنند.

هیجان آن‌ها مسری است و می‌دانند چگونه ارتباط برقرار کنند تا کل گروه در یک جهت حرکت کنند.

آنها بیشتر از مدیران، رهبر هستند. آنها نمی ترسند و به امور ورود میکنند تا بفهمند همه چیز در سازمان چگونه کار می کند.

اما مهمتر از همه، آنها به توانایی اعضای گروه کاری خود باور دارند و به آن اعتماد دارند و می دانند که هرکس نقش مهمی دارد. آنها فوق العاده متقاعد کننده هستند.

 

 

مبارزه با خیله های هوش مصنوعی

 

 مدیر دموکرات

این مدیر واقعاً برای گوش دادن به صحبت های گروه کاری خود وقت می گذارد. این نوع مدیران می خواهند همه اعضای تیم خود احساس کنند که بخشی از سازمان هستند و هر صدایی شنیده می شود.

تصمیمات به صورت گروهی گرفته می شود، برای کارمندان ارزش قائل می شود و مدیر برای گوش دادن به نظرات همه وقت می گذارد. در نتیجه، تیم احساس می کند درگیر امور است.

اگرچه آنها مولد هستند،اما گروه کارکنان در لحظه ای که مشکلی پیش می آید از شکایت کردن دریغ نمی کند.

در نتیجه، اغلب اوقات دردفتر، کار، با صداهای بسیار زیاد در زمان زیادی طول بحث در می گیرد.

مدیران سخت کوش

این نوع ،مدیری است که شما را به فراتر از محدودیت هایتان سوق می دهد. این شخص پرانرژی است، از خودش مطالبه دارد و در نتیجه از همه همین انتظار را دارد.

آنها همیشه یک قدم جلوتر هستند، زیرا دائماً در حال فکر کردن هستند و از تعیین اهداف آسمانی نمی ترسند. آنها می دانند که تفویض اختیار مهم است و این کار را به خوبی انجام می دهند.

از آنجایی که آنها بسیار درخواست دارند ، همیشه فقط انتظار بهترین ها را دارند.

 

 

 

درب برای اعضای تیم باز است تا در صورت عدم آمادگی برای این چالش، آن را ترک کنند. افرادی که از این نوع رئیس‌ها جان سالم به در می‌برند، یا یک مدیر شگفت‌انگیز و پر خواسته را به یاد می‌آورند یا بدترین رئیسی را که تا به حال داشته‌اند.

 

تکنیک های مذاکره موفق

 

مسئولیت رهبری و مدیریت یک تیم کار آسانی نیست. تعیین اینکه چگونه به ایجاد انگیزه، آموزش و حرکت گروه خود در مسیرهای صحیح دست یابید، نیاز به برنامه ریزی و ثبات دارد. اما با این که بتوانید تعیین کنید چه نوع مدیری هستید، می توانید از قبل مشخص کنید که کجا ی ماجرای کسب و کار خود هستید تا بتوانید راه خود را برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق ادامه دهید.

0

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا