مقالات

فرسایش کارمندان در کسب و کار ها

چرا فرسایش کارکنان ایجاد می گردد؟

 

مدیر پوینت : فرسایش کارمندان خروج داوطلبانه و طبیعی کارمندان از یک شرکت است. فرسایش کارکنان شامل مواردی نظیر:

انتخاب شخصی
علایق حرفه ای
عدم تطابق شغلی
چالش های محیط کار

 

فرسایش با جابجایی کارمندان متفاوت است. در حالی که نرخ گردش مالی بالا می تواند باعث رویگردانی شرکت به نیاز دائمی به استخدام شود، همیشه فرآیند فرسایش به طور اجتناب ناپذیری رخ می دهد، به عنوان مثال، به دلیل بازنشستگی یا استعفای کارکنان. یک کسب و کار مستحکم می تواند کمبود جزئی نیروی انسانی را تحمل کند و احتمالاً به دنبال جایگزینی فوری کارکنان نخواهد بود.

 

 

فرسایش کارکنان

 

چرا رهبران منابع انسانی باید به فرسایش کارکنان اهمیت دهند؟

 

«از هر 10 هزاره، شش نسل فرصت‌های شغلی جدید دارند». با چنین نرخ بالایی از فرسایش که به طور طبیعی در نیروی کار رخ می دهد، مدیران منابع انسانی می توانند با توجه به این وضع، روند سیال بودن شغل را مد نظر قرار داده و با آگاهی و درک از واقعیت فرسایشی شدن نیروها ، نیروی کاری متعهد، سازنده و متعهد را در سازمان توسعه و شکل دهند.

 

منابع انسانی چه کاری می تواند انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که فرسایش برای شرکت سودمند است؟

رهبران منابع انسانی می توانند با استفاده از این روش ها به شرکت های خود کمک کنند تا از فرسایش سود ببرند

 

برای اشتغال متنوع برنامه ریزی کنید. رهبران منابع انسانی می توانند با تحقیق و جمع آوری داده ها برای برنامه ریزی برای انواع مختلف استخدام در شرکت، با ماهیت بازار کار سازگار شوند.

 

شاید کارکنان نیمه وقت بتوانند به کارمندان تمام وقت تبدیل شوند، رهبران منابع انسانی باید مانند همیشه نیازهای شرکت و همچنین تک تک کارکنان را در نظر بگیرند.

 

حفظ کارکنان برای موفقیت شرکت بسیار مهم است. پس از شناسایی تأثیرگذارترین و ضروری ترین کارکنان برای رشد و پیشرفت شرکت، مدیران منابع انسانی می توانند بر جذب و حفظ آنها تمرکز کنند.

 

مدیران منابع انسانی از طریق ارائه بسته‌های پاداش رقابتی، فرصت‌هایی برای رشد شخصی و حرفه‌ای و ایجاد فرهنگ شرکتی مبتنی بر اعتماد، قدردانی و احترام می‌توانند شانس حفظ کارکنان ارزشمند را افزایش دهند.

 

 

استراتژِ نفوذ در بازار

 

مهم است که کارکنانی که در حال خروج از شرکت هستند را با قدردانی و آرزوهای خوب برای گام بعدی در سفر حرفه ای خود از شرکت خارج شوند به این ترتیب، کارفرمایان صداقت خود را به انها نشان می دهند و کارمندان می توانند به عنوان سفیران مثبت برای کارفرمای سابق خود عمل کنند.

 

راه را برای بازگشت کارمندان باز بگذارید. رهبران منابع انسانی می توانند با مدیران و مدیران اجرایی برای توسعه سیاست ها و فرهنگ شرکتی که از کارکنان بومرنگ استقبال می کند، همکاری کنند.

 

کارکنان بومرنگ کارمندان با کیفیتی هستند که شرکت را ترک می کنند و بعداً تصمیم به بازگشت می گیرند و این پتانسیل را دارند که دانش، تجربه و اشتیاق ارزشمند خود را با سایر کارکنان به اشتراک بگذارند.

 

چگونه فرسایش کارکنان می تواند فرهنگ شرکت را بهبود بخشد؟

حتی در ایده آل ترین شرایط کاری، فرسایش اتفاق می افتد. در حالی که اغلب از دست دادن کارمندان سخت است، فرسایش می‌تواند به رهبران منابع انسانی این فرصت را بدهد که تاکتیک‌های استخدام خود را با اهداف و ارزش‌های شرکت مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

 

 

مدیران خوب بخوانند

 

 

فرسایش همچنین می‌تواند فرصت‌هایی را برای جذب استعدادهای برتر یا افرادی ایجاد کند که ممکن است برای موقعیت‌های خاص کسب و کار مناسب‌تر باشند.مدیر پوینت امیدوار است نوشته فرسایش کارمندان برای شما مفید بوده باشد.

پذیرش افزایش فرسایش در فرهنگ کاری فعلی می تواند به رهبران، مدیران، کارکنان و مدیران منابع انسانی کمک کند تا فرهنگ شرکتی را ایجاد کنند که رشد شخصی، رضایت و موفقیت را تشویق می کند.

0

امتیاز کاربر: 3.25 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا